Skupinová hra

Skirmishe a instance hrané ve fellowshipu můžou na první pohled vypadat zmatečně, ale jako všechno je to jen otázka cviku. Když budete mít kdokoliv chuť na jakoukoliv skupinovou akci, neostýchejte se to říct v kinship chatu. Skirmishe se dají hrát již od dvou lidí, takže je nepravděpodobné, že byste nenašli parťáka. Poznámka pro kolegy tanky. Nebuďte znechucení, když vám v PUGu (Pick Up Group – náhodně sestavená skupina lidí, které neznáte) někdo bude nadávat, že jste to pokazili. Většina neúspěchů se hází na hlavu tanka (případně heala), protože je nejlépe vidět, když udělají chybu. Za každý neúspěch však zpravidla může celá skupina, i když u ostatních nejsou chyby tak patrné nebo se k nim nepřiznají. U nás v kinu se pro neúspěch ostatním nenadává, neb hru bereme jako zábavu a ne smrtelně vážnou věc. Navíc žádný učený z nebe nespadl, takže je třeba jen trochu cviku a případně se zeptat na radu zkušenějšího kolegy.

Při hře ve fellowshipu je užitečné zapnout si některá nastavení. Jednak zobrazení „raid assist target“, což stačí udělat pouze jednou pro všechny vaše charaktery zaškrtnutím políčka „Show assist window“ na Social panelu, záložce Raid. Raid assist je jeden z hráčů určený leaderem fellowshipu (většinou DPS, případně tank), který ukazuje, na jakého nepřítele se on a ostatní zaměří. Máte-li raid assist umožněn, vidíte ho vlevo v dolní části obrazovky (při defaultním nastavení). Je zřejmé, že raid assist je dobrý pomocník zejména ve větších skupinách, kdy je hodně hráčů a hodně nepřátel a kdyby se každý zaměřil na jiného nepřítele, nedopadlo by to dobře. Dále je užitečné nastavení, které vám ukáže, máte-li naaggrovaný (to znamená, že na vás útočí) cíl, na který útočíte vy. To se musí udělat pro každý váš charakter zvlášť na combat options panelu zaškrtnutím možnosti „Show the vitals of your selections target“. Během útoku se toto nastavení projeví růžovým kroužkem na zemi kolem vaší postavy (nebo postavy, která má naaggrovaný váš cíl). Tohle nastavení je užitečné jak pro tanky či champy, jejichž cílem je mít na sobě aggro, tak pro další povolání, která naopak aggro mít nechtějí. Konečně je dobré při skupinové hře snížit grafic quality na medium nebo nižší. Sníží se tím laggy (zamrzání hry) a nezobrazují se některé speciální efekty, takže je boj trochu přehlednější.

Ještě poznámka, jak vnímám rozdíl mezi skirmishem a instancí. Skirmish je pro 1,3,6 nebo 12 hráčů (dá se tedy hrát i solo), pomáhá vám v něm váš voják a až na závěrečné fáze zpravidla nevyžaduje příliš taktickou hru. Je to více méně DPS race, kdy se na vás valí nebo vy se valíte na jednu skupinu nepřátel za druhou. Instance je oproti tomu vždy pro skupinu, jejíž velikost bývá jasně určena, jste tam bez vojáka a hra v ní vyžaduje víc taktizování. To znamená, že velmi často výrazně závisí na tom, kde kdo stojí a co konkrétního dělá. Proto je ve složitějších instancích výhodou, když se používá hlasová komunikace (viz. Rady a Tipy, Hlasová komunikace).

This entry was posted in Rady a Tipy. Bookmark the permalink.

Napsat komentář